Kendama

Kendama – gdzie kupić?

Kendama zyskuje na popularności nad Wisłą, ale ciągle niełatwo kupić tę japońską zabawkę u nas w kraju. Pewnie zastanawiacie jaki jest najlepszy sposób i gdzie kupić kendamę. W tym artykule przeanalizujemy 3 sposoby na kupno kendamy z naszej polskiej perspektywy. 

Chińskie portale

aliexpress kendamaPortale jak aliexpress nie budzą już strachu w Polsce, o ile sami nie kupowaliśmy nic prosto z Chin to pewnie znamy kogoś kto to robił. Można tam znaleźć prawie wszystko, więc wybór kendam też jest spory. Zresztą chiny są blisko Japonii, kraju w którym ta zabawka powstała więc ten kierunek wydaje się to dobrym pomysłem. Oczywiście jeżeli zaakceptujemy bardzo długi czas przesyłki, który może wynosić nawet ponad miesiąc. Ale sam ten czas nie jest takim problemem jak bardzo słaba jakość chińskich kendam. Niska cena nie zrekompensuje nam szybkiego zepsucia lub słabych materiałów. Kupując kendamę sobie lub najbliższym nie psujmy wrażenia wybierając takie niskiej jakości zamienniki. Spowoduje to tylko niechęć do tej formy aktywności. A zabawa na dobrej jakościowo kendamie ta naprawdę przyjemność! Podsumowując: nie polecamy.

Sklepy stacjonarne

Niewątpliwie możliwość wzięcia do ręki kendamy przed zakupem to duża zaleta.  A zainteresowanie w największych miastach takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań czy Łódź jest największe. Ale nawet w tych trochę mniejszych ośrodkach (Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia) nadal jest duże.  I pewnie oczekiwalibyśmy, żeby w tych miejscach kendamy były łatwo dostępne. Niestety w dużych marketach ich nie ma. A w sieciówkach bardziej zabawkowych typu Empik czy Smyk nie możemy otworzyć opakowania. No i tak naprawdę nieczęsto udaje się znaleźć kendamę na miejscu w sklepie, sieciówki bardziej zachęcają do kupna przez internet i odbioru osobistego. A wtedy nasz główny atut znika. Pamiętajmy, że tutaj również możemy trafić na słabej jakości chińskie produkty, choć zdarzają się dobrej jakości kendamy europejskich producentów. Niestety – rzadko. Natomiast zwykłe sklepy stacjonarne dedykowane tylko lub w dużej części naszej japońskiej zabawce nie istnieją.
 

Sklepy internetowe

Jeżeli chodzi o sklepy internetowe to możemy je podzielić na dwie kategorie: duże sklepy ze wszystkim i małe sklepy dedykowane w dużej części kendamie, Jeżeli chodzi o te pierwsze to musimy być uważni, ponieważ (znowu) pojawia się problem z produktami słabej jakości, które te sklepy lubią wciskać nieświadomym klientom. Natomiast zdarzają się również lepsze kendamy, ale tutaj musimy albo wiedzieć co chcemy kupić i co jest polecane – bo często dobre modele giną w zalewie chińszczyzny. Z naszej strony polecamy opcję drugą: specjalne sklepy internetowe z kendamami, Najczęściej są one zaopatrzone w produkty firm japońskich, europejskich lub amerykańskich – i to jest o tyle dobra sytuacja dla klientów, że cokolwiek nie wybiorą otrzymają modele wysokiej jakości. I to bezpieczne, z europejską certyfikacją. Dodatkowo łatwo znaleźć akcesoria i sznurki, które przydadzą się gdy będziemy chcieli spędzać z kendamą więcej czasu. To właściwie jedyne miejsca, gdzie można otrzymać profesjonalną kendamę (i to takie też dla ekspertów, które są dopuszczone do międzynarodowych zawodów) , a ceny też nie są wysokie (dobre kendamy zaczynają się od ok. 70 zł) i zazwyczaj są niższe niż w większych internetowych sieciówkach. Jeżeli zgadzasz się z tą argumentacją to polecamy szczególnie ten sklep z kendamą.  Jest to sklep, gdzie znajdziesz tylko przetestowane modele od najlepszych firm.
 
-5%Brak
czerwono-różowy
Odcienie błękitnego
Odcienie szarego
Zamknij

Kendama Play Pro 2 Recpaint

89,90
Play Recpaint to wariant profesjonalnego model kendamy Play Pro II. Stworzony przez niemiecką firmę Kendama Europe.
Brak
Zamknij
-6%
biało-zielony
Błękitno-pomarańczowy
Czarno-biały
Czerwony
Niebiesko-zielony
Różowo-błękitny
Zamknij

Kendama Play Pro 2 Triple Stripes

79,9086,90
Triple Stripes niebiesko-zielony (paski) to wariant kolorystyczny popularnego modelu Play Pro niemieckiej firmy Kendama Europe.
-7%BrakHit
Biały
Fioletowy
Pomarańczowy
Zielony
Żółty
Zamknij

Kendama Play Pro 2

74,90 69,90
Play to profesjonalny model kendamy wyprodukowany przez niemiecką firmę Kendama Europe. Projekt tego modelu powstał w konsultacji z najlepszymi zawodnikami japońskim, czego skutkiem stało się spełnienie surowych norm Japan Kendama Association.

Ocena: 5 / 5. Ilość głosów: 4

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Twoja ocena została dodana!

Zauważyliśmy, że ocena nie jest pozytywna.

Czy zechcesz napisać nam krótko czym jest to spowodowane?

Twój koszyk

zamknij

Logowanie

zamknij

Sidebar Scroll To Top
Używamy ciasteczek, aby ułatwić korzystanie ze strony. Przeglądając naszą witrynę wyrażasz na to zgodę.