yoyo

Jakie yoyo kupić?

Jeszcze parę lat temu yoyo było nieskomplikowaną zabawką o nieciekawym wyglądzie i prostym mechanizmie. Ale to już odległa przeszłość, yoyo stało się precyzyjnie zaprojektowanym i atrakcyjnie wykonanym przedmiotem, służącym nie tylko do zabawy ale i do sportowych wyzwań. Producenci oferują najróżniejsze modele yoyo i aby ułatwić tobie wybór powstał ten krótki poradnik.

Yoyo na początek

Jeśli ma to być najprostsze i zarazem najtańsze yoyo a zabawa ma polegać na tym by yoyo jedynie wracało do ręki po jego wyrzuceniu to wybierz dowolny, tani model z kategorii Yoyo dla początkujących . W tej grupie jest jeden model metalowy, jednak sporo droższy Dv888.

Dla ambitnych początkujących

Jeżeli ktoś jest początkujący ale pragnie trochę się zaangażować i rozwijać swe umiejętności próbując wykonywać proste triki i ewolucje, to najbardziej odpowiednie będzie plastikowe yoyo z wymiennym łożyskiem w zestawie lub z regulowanym mechanizmem. Gdy znudzi się zabawa z łatwym powrotem yoya, wymieniasz łożysko na szersze i masz do dyspozycji yoyo tzw. nieresponsywne, które nie wraca już samo do ręki i daje możliwość ćwiczenia trików. W tej grupie znajdziesz takie modele jak Yoyo One, Arrow, Lizard i Cobra.

Średniozaawansowani

Kolejny poziom to typowe modele nieresponsywne z jednym łożyskiem dla średniozaawansowanych. Są to z reguły nieco droższe yoya dla każdego kto potrafi zrobić tzw. binda, przykładem są Replay Pro, Wedge lub metalowe np. TX10, Voodoo

Profesjonaliści

Yoyo profesjonalne to z reguły droższe, starannie zaprojektowane wykonane z aluminium i najlepszych materiałów modele dla zaawansowanych i wyczynowców. Najbardziej znane to: Shutter, Flame, Hidra, Edge i wiele innych. Wszystkie prosto od najlepszych producentów w konkurencyjnych cenach.

O czym jeszcze pamiętać

Każde oferowane u nas yoyo posiada w komplecie sznurek. Jednak sugerujemy zaopatrzyć się przy zakupie o zapasowe sznurki gdyż z czasem się zużywają. W ofercie mamy też całą gamę akcesoriów, części i olejów czyli wszystkiego co zapragnie fan yoya

Inne style yoyo

Podział przedstawiony powyżej to nie jedyny. Yoyo według innych stylów niż 1A znajdziesz w zakładce Yoyo dla zaawansowanych jak 2A (do loopingu), 4A (do offstringu) i 5A (do freehandu)

Życzymy udanej zabawy i postępów w posługiwaniem się yoyem!

Ocena: 4.5 / 5. Ilość głosów: 11

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Twoja ocena została dodana!

Zauważyliśmy, że ocena nie jest pozytywna.

Czy zechcesz napisać nam krótko czym jest to spowodowane?