Warcaby i Backgammon
Warcaby i Backgammon
Producent:
Granna
Kod produktu:
AG56

Dostępność:
jest (wysyłka 24h)


cena: 34.50 zł


Backgammon jest bardzo starą grą, narodziła się bowiem dawno, jeszcze przed naszą erą. Nosiła wiele nazw, w końcu najpopularniejsza została nazwa „Backgammon”. I jest grą wiecznie młodą i fascynującą. Nie jest bowiem grą losową, choć do poruszania kamieni po planszy używa się kostek. Jest grą strategiczną, a los może jedynie pomóc graczowi (no, niekiedy w niewielkim stopniu, także utrudniać wygraną).
Grywał w tę grę Neron, grywał Petroniusz, Klaudiusz, cesarz Zeno… Ludwik IX Święty zakazał jej rozgrywania, a królowa angielska w roku 1571 także zabroniła w nią grać. Iwan Groźny w 1561 roku uznał granie w nią za przestępstwo równe kradzieży, czy świętokradztwa. Ciekawe – prawda? Co też ma w sobie ta niepozorna na pierwszy rzut oka gra?
Nie zdradzimy Państwu tego. Przekonajcie się sami, że warto w nią zagrać i poświęcić nieco czasu na studiowanie taktyki i strategii. A im częściej i dłużej będą Państwo w nią grać, tym chętniej odsłaniać ona będzie swe tajemnice.
Warcaby nie są aż tak starą grą jak Backgammon – powstały prawdopodobnie w XII wieku na południu Francji, stąd w różnych wersjach rozpowszechniły się na cały świat, stając się jedną z najbardziej popularnych gier, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wśród miłośników gry w Warcaby jest wielu sławnych ludzi. Nie tylko władców, jak Napoleon Bonaparte, który w przeddzień bitwy pod Austerlitz wymyślił kombinację do dziś opisywaną w podręcznikach Warcabów, ale także pisarzy i poetów, którzy uwiecznili grę w swoich utworach. O martwe dusze grali w Warcaby bohaterowie sztuki Gogola, podczas partii Warcabów ważne informacje starał się zdobyć agent brytyjskiego wywiadu w powieści Grahama Greena. Adam Mickiewicz poświęcił Warcabom oddzielny poemat,w którym przedstawił szczególny opis zasad gry, a nawet elementy strategii i taktyki.

Obydwie gry przeznaczone są dla 2 osób. W grze BACKGAMMON wykorzystywane są dwie kostki, kostka podwajająca oraz specjalna charakterystyczna plansza z trójkątnymi polami. Każdy gracz dysponuje 15 kamieniami. Gra jest ciekawa i rzadko spotykana, co czyni z tego zestawu wyjątkową okazję. Wysokiej jakości wykonanie, pionki drewniane.
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: 6+
Czas gry: 60-90 min
Instrukcja: polska
Wydanie:  polskie


PUDEŁKO ZAWIERA:
  • dwustronna plansza do gry
  • 15 białych drewnianych kamieni
  • 15 czarnych drewnianych kamieni
  • 3 kostki do gry
  • instrukcja

Galeria produktu:

Korzystanie z serwisu i dokonywanie zakupów oznacza akceptację Regulaminu sklepu.
Korzystamy z plików cookie na zasadach określonych w Polityce prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009-2020 Sklep internetowy Amigra.pl